Ania Kruk

5 portali, na które zaglądam.

Cześć wszystkim w kolejny piątek! Stało się, nieodwołalnie zaczęła się jesień i razem z nią – ruszył dla mnie sezon gwiazdkowych kampanii, konferencji, wyjazdów, spotkań, wywiadów, sesji i wielkiego, wielkiego zamieszania, kiedy spokojny dzień w biurze jest dla mnie prawdziwym świętem. Dlatego teksty na Kruczych Piątkach będą się teraz ukazywać co 2 tygodnie. Dziś tekst o portalach, na które zaglądam regularnie. Inspiracyjnie, poglądowo – warto kliknąć. Może też się wciągnięcie i zaczniecie je śledzić.

Business of Fashion
Portal, który łączy w sobie to, co dla mnie najciekawsze. Biznes i modę. Piszą o markach modowych, ale z perspektywy stricte biznesowej. Dla mnie to kopalnia wiedzy praktycznej i inspiracji. Duży plus za sposób w jaki konstruują artykuły. Jeśli wymieniają ważną w świecie mody postać – można sobie najechać myszką na nazwisko i pojawia się estetyczny box z krótkim opisem kto to. Jeśli mówimy o transferze na wysokim stanowisku z jednej marki do drugiej – obok zawsze pojawiają się odnośniki do kolejnych artykułów i analiz. Taka „sieciowa” konstrukcja ułatwia wgryzienie się w temat, zrobienie porządnego researchu.

Mashable
Wielki portal, który dzieli się tematycznie na: Social Media, Tech, Business, Entertainment i inne. Ja tutaj akurat śledzę nowinki z zakresu Social Media i Business – wszystkie z mocnym „digitalowym” zacięciem. Dobre analizy trendów, zaskakujące tematy. Często to u nich pojawiają się jakieś informacje po raz pierwszy.

Garancedore
Bo po prostu lubię tą estetykę. Wszystko jest przepiękne. Zdjęcia, kolaże, literki (moja prywatna obsesja - typografia), styl Garance – mieszanka Paryża i Nowego Jorku. Jej książka „Love Life Style” była chyba najchętniej fotografowaną książką Instagramu – i się wcale nie dziwię, bo nie dość, że ciekawa, to pięknie wydana. Modowe, lekkie tematy. Ale zrobione naprawdę na wysokim poziomie wizualnym.


Brakuje mi tu czegoś z polskich portali. Jest kilka na które zaglądam, ale postanowiłam Wam pokazać jeden z tych może jeszcze (jeszcze!) mniej znanych, który pięknie się rozwija. Dalej tematy modowe. Mówię o Vers-24 Piękna stylistyka, trafnie wybrane tematy pod swoją grupę czytelniczek, dopracowane wywiady. Zespół, który go tworzy to świetne, młode dziewczyny z pasją, które naprawdę starannie opracowują teksty i zdjęcia. Indię i Olę poznałam przy okazji wywiadu i było przesympatycznie.

Facebook
Nie wiem czy można pisać o facebooku jako o portalu, na który się zagląda, bo czy facebook jest portalem? Ale umieszczam go jako numer 5, bo prawda jest taka, że to właśnie z niego dowiaduję się o wielu artykułach i ciekawych eventach. Nie wiem jak i kiedy, ale zdjęcia dzieci i jedzenia na mojej „ścianie” zastąpiły same linki i newsy portali, które śledzę. I jest to zmiana na lepsze – bo wolę taki system, kiedy mam w jednym miejscu feed interesujących mnie informacji niż zapchaną skrzynkę mailową.

Guilty pleasures? Moim wcale nie jest pudelek, tylko YouTube . Ale to już temat na zupełnie nową piątkę.

Pozdrawiam!
Ania
Trwa ładowanie komentarzy...